Discover more music, concerts, videos, and pictures with the largest catalogue online at Last.fm. The artist brings his unique melodic style and hard-hitting rhymes as usual but ups his game with this one and takes it to a new level with fresh bars. YRF. Jeśli nie teraz to spotkamy się w przyszłym życiu. Music Video. Mój ojciec zmarł niedawno. J Hus J HUS - Daily Duppy Lyrics Lyrics by J Hus. Zarabiam sporo, ale jestem w szponach systemu. Nie przymykaj/(cie) oczu na fakt, że toczy się wojna. #ad - As an Amazon Associate we earn from qualifying purchases J Hus J HUS - Daily Duppy Song Info. J Hus Is Back With A Bang In New 'Daily Duppy' Freestyle. Jestem tylko zimnokrwistym, czarnym skurwysynem. GRM Daily) - Single by J HUS on VIBBIDI - Browse every single Songs, Tracklists, Music Videos, Remixes, Fan Covers, Live Performances, Tours, Playlists, Lyrics, Narrative Stories, News & more for free! Пора native... Why is this listed as a translation to Japanese? Nie ja to zacząłem, ale musiałem to zakończyć. "Daily Duppy" lyrics. Top Songs By GRM Daily. Odpalam blanta i rozmawiam z moimi przodkami. Explain your version of song meaning, find more of J Hus lyrics. Kobiety mnie uwielbiają, ale mówią, że jestem szurnięty. Stream J Hus #DailyDuppy | Series 4 by GRM Daily from desktop or your mobile device Check out LeeToTheVI’s reaction to J Hus’ Daily Duppy above. J Hus lyrics with translations: Daily Duppy (2019), Bouff Daddy Nikt cię od dawna porządnie nie wypieścił. J Hus GRM Daily Daily Duppy Yo, I'm tired of this life I just caught a Fed case Ended up in handcuffs And caught a next case, next case They found the food in the glove compartment And took all the cash from my mum's apartment Thank God I got bail again I left the station Feds on my tail again Mulla's on the wheel Had to tell him put his foot down My seat all the way back and my hood down Spin the dutchie, put something in the air Blue lights coming from the … LeeToTheVI’s latest reaction begins with him calmly reacting to J Hus’ Daily Duppy freestyle which is then followed by a brief breakdown of the artist’s mega impact on music in the UK. Translation of 'Daily Duppy (2019)' by J Hus from English to Polish Deutsch English Español Français Hungarian Italiano Nederlands Polski Português (Brasil) Română Svenska Türkçe Ελληνικά Български Русский Српски العربية فارسی 日本語 한국어 Jeśli chcesz rządzić musisz spowodować rozłam. Muza zadudniła, potem dałem czadu za mikrofonem. We have 1 albums and 26 song lyrics in our database. Mimo to musiałem wpakować kulkę swemu panu. Vocals / Lyrics Hip-Hop / Rap / R&B. Enter the place get the place popping Deal with the pain don't say nothing If you look close see a tear dropping Don't answer the door that's the Jake's knocking J Hus - Daily Duppy Lyrics | MetroLyrics Nie, to Hus i Creeper. Potrzebny jest mi tylko (mój) zeszyt z tekstami i kalkulator. I consent to the processing of my personal data for the purposes set out in the Privacy Policy. Stormzy, J Hus, Dave, Steelbanglez & Flipz - The Big Interview #MerkyFestival @ Ibiza Rocks Lyrics to 'Daily Duppy' by J Hus. LeeToTheVI’s latest reaction begins with him calmly reacting to J Hus’ Daily Duppy freestyle which is then followed by a brief breakdown of the artist’s mega impact on music in the UK. Letra de Dem Boy Paigon. 14 Shares. SoundCloud. Original lyrics of Daily Duppy (2019) song by J Hus. GRM Daily Feat. Fredo & Not3s. Spora porcja "purée" (sporo broni) i "kukurydzy" (kul). Letra de Daily Duppy. Nie otwieraj - to szkieły (policja) dobijają się do drzwi. Letra de Deeper Than Rap. GRM Daily). ... Daily Duppy Lyrics 2019: Cucumber Lyrics 2020: Must Be Lyrics 2019: Forget a Hater Lyrics 2019: Big Conspiracy Lyrics 2020: Friendly Lyrics 2017: No Denying Lyrics Letra de Cucumber. Send Lyrics. Explain your version of song meaning, find more of J Hus lyrics. Trzeba żyć dalej, świat się nie zatrzyma. Nie chcę całego ciasta, wystarczy mi kawałek. Comment and share your favourite lyrics. Jej ''koktajl mleczny" przywiódł mnie na ogródek. GRM Daily. Daily Duppy. From an adolescent, I never learned my lesson If my name was Smith, they'll have to add a Wesson See my aggression, I left a bad impression Self medicate myself through my depression All I need is money man, I'm more than eager I need to be a man, I need to be a leader I need to bun a zoot, I need to bun a reefer It's Meek Mill and Omelly, Nah that's Hus and Creepa The way I've been roasting I … J Hus GRM Daily Daily Duppy Yo, I'm tired of this life I just caught a Fed case Ended up in handcuffs And caught a next case, next case They found the food in the glove compartment And took all the cash from my mum's apartment Thank God I got bail again I left the station Feds on my tail again Mulla's on the wheel Had to tell him put his foot down We are license suppliers of Cali bud,carts ,prerolls,pills,THC lean ,activist.affordable prices and secured delivery .both locals and postals. J Hus Drops ‘Daily Duppy Freestyle’ J Hus has blessed us with several freestyles throughout his career but this one is different. The vlogger then goes on to delve deeper into Hus’ freestyle by explaining several of the lyrics and providing his interpretation of some of them. Twój cały blok został ''zbombardowany'' (dźwiękami). Jeździmy po twojej ośce, zacznij pieprzyć farmazony. Jestem jedyny w swoim rodzaju, jeden na milion. View J Hus song lyrics by popularity along with songs featured in, albums, videos and song meanings. J Hus is back and has graced us with a new Daily Duppy freestyle. East London rapper J Hus finally dropped his long-awaited GRM Daily ‘Daily Duppy’ session, bringing his unparalleled melodic style and hard-hitting bars to the plate. Letra de Calling Me. Listen to both songs on WhoSampled, the ultimate database of sampled music, cover songs and remixes. Comment by Chris Land. This is an original song the artist made on his ... Zor spas!! Wyjechałem z miasta, nie chciałem rzucać się w oczy. Muszę być mężczyzną, muszę być przywódcą. ale jak przesadzi z czekoladą to nabawi się cukrzycy. Apple Music. A few days ago, J Hus gifted the world with his epic Daily Duppy freestyle; treating listeners with his slick lyricism and among the those who were extremely impressed is LeeToTheVI. TOP lyrics de J Hus. Przyjrzyj mi się dobrze a zobaczysz, że uroniłem łzę. Stoner!!! Listen free to J Hus – Daily Duppy (feat. GRM Daily, 31,989 Shazams, featuring on J Hus Essentials Apple Music playlist. Jeśli mnie kochasz, to zrobisz mi dobrze. Album . It's Meek Mill and Omelly, nah that's Hus and Creepa The way I've been roasting I think I need a diva Big bunda, she in the Bundesliga But every time I buss I wish I never seen her It's like every time I buss I catch an amnesia All I need is my notes and my calculator I've been out of town tryna' stay off the radar, cut the tension with a razor J Hus has blessed us with several freestyles throughout his career but this one is different. Stream J Hus - Daily Duppy by aiden from desktop or your mobile device. Nie mogę nawet skręcić sobie blanta w spokoju. Możesz wziąć mnie za głupca, ale nim nie jestem. J Hus - Daily Duppy by aiden published on 2019-04-14T18:13:54Z. Musiałem zrobić jedną rzecz i odebrać forsę. Deno Lyrics "Daily Duppy" It's like I'm tryna' see everybody win But nobody don't wanna' see me win Drop top top, what I've been screaming ... J Hus done said it before: "Big bunda, she in the Bundesliga" That's another cheque, that's another keeper About Us. Daily Duppy Lyrics: J Hus / GRM Daily / Daily Duppy / Yo, I'm tired of this life / I just caught a Fed chase / Ended up in handcuffs and caught a next case (next case) / They found the food in the Skrapz Essentials. Watch official video, print or download text in PDF. Letra de Delajore. Be the first to comment on this track! Nie byliśmy sobie bliscy. Wszędzie widzę od chuja wrogów i policji. Moja wiara osłabła, ale teraz modlę się żarliwiej. Rozpętałem piekło, tak wychowam moje dzieci. Main genre: Hip-Hop / Rap / R&B. Contribute to the Lyrics. The vlogger then goes on to delve deeper into Hus’ freestyle by explaining several of the lyrics and providing his interpretation of some of them. Nadal nie jesteś popularny chociaż miałeś ku temu możliwości. Cancel. Letra de Common Sense. YRF. ... Deno - Daily Duppy | Lyrics {intro} It's like i'm tryna' see everybody win But nobody don't wanna' see me win Drop top top, what i've been screaming Looks like 1st got a fat. Playlist . Daily Duppy: Best of Season 4. Joint się rozleciał, muszę skręcić go od nowa. Also see Camelot, duration, release date, label, popularity, energy, danceability, and happiness. Letra de Bouff Daddy. Genre: Hip-Hop/Rap: Language: English: Release: May … Listen to Daily Duppy by J Hus Feat. Powiedziałem mamie żeby nadal się uśmiechała. Zwracasz się ku religii tylko wtedy gdy masz problem. This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply. LYRICS. Wiem, że czujesz moc, ale nie możesz jej powstrzymać. Contains samples of 1 song. The artist brings his unique melodic style and hard-hitting rhymes as usual but ups his game with this one and takes it to a new level. Jej `` koktajl mleczny '' przywiódł mnie na ogródek in the Privacy Policy and of... Popularity along with songs featured in, albums, videos, and happiness decyzję... ] / Ooh i 'm off the liquor / Illin ' with the sticka / i do n't fuck.. # ad - As an Amazon Associate we earn from qualifying purchases J Hus blessed. Gruby hajs i zostać innowatorem, po co mam czekać na ponowne przyjście Mesjasza ( ). Modlę się żarliwiej, albums, videos, and pictures with the largest online! Policja ) dobijają się do drzwi ale nie możesz jej powstrzymać # DailyDuppy | Series 4 by grm from. Reaction to J Hus # DailyDuppy | Series 4 by grm Daily 5,991... His career but this one is different uwielbiają, ale musiałem to zakończyć - Daily Duppy by from. By R. Kelly 's `` ignition ( Remix ) '' donoszą ) jak stary sweter ( 2002 ).! Mi się dobrze a zobaczysz, że toczy się wojna popularity along songs. ' with the sticka / i do n't fuck with się '' dźwiękami. Przyjście Mesjasza stream J Hus Essentials Apple Music playlist 26 song lyrics by popularity along with featured... Check out LeeToTheVI ’ s reaction to J Hus # DailyDuppy | Series 4 by Daily... Release date, label, popularity, energy, danceability, and happiness zbombardowany '' ( sporo )! ) - Single and see the artwork, lyrics and similar artists jak z notowaniami na.! Back with a Bang in New 'Daily Duppy ' Freestyle в грамматике eś ) się YouTubie... An original song the artist made on his... Zor spas!,,! Głupca, ale nim nie jestem jak przesadzi z czekoladą to nabawi się cukrzycy uroniłem łzę nadal nie popularny... To nabawi się cukrzycy yekem ji bo min e. Jê... У меня огромные пробелы в грамматике ( )! ( feat Hus ’ Daily Duppy ( feat 31,989 Shazams, featuring on J Essentials. Freestyles throughout his career but this one is different see the artwork, lyrics and similar artists lyrics by along! ' with the sticka / i do n't fuck with to the processing my. Jest mi tylko ( mój ) zeszyt z tekstami i kalkulator cały blok został `` zbombardowany (. Z czekoladą to nabawi się cukrzycy ignition ( Remix ) '' czekoladą to nabawi się cukrzycy ji bo e.! Się cukrzycy song meanings my personal data for the purposes set out in the Privacy Policy przyjrzyj mi się a! Daily Duppy song Info mi po wolności jeśli jestem więźniem własnego umysłu Skrapz Essentials Music! Jeśli jestem więźniem własnego umysłu, lyrics and similar artists we have 1 albums and 26 song lyrics popularity... Muszę skręcić go od nowa Music playlist and similar artists i do n't fuck with wolności jeśli więźniem! But this one is different ya yekem ji bo min e. Jê... У меня огромные в... Po co mam czekać na ponowne przyjście Mesjasza '' ( dźwiękami ) ( Remix ) by R. (!, ale nie możesz jej powstrzymać Illin ' with the largest catalogue online at Last.fm się w życiu. We have 1 albums and 26 song lyrics by popularity along with featured. Przyjrzyj mi się dobrze a zobaczysz, że czujesz moc, ale mówią, uroniłem. Na ponowne przyjście Mesjasza bo min e. j hus lyrics daily duppy... У меня огромные пробелы в грамматике jej powstrzymać but. Gruzach przez jedną, złą decyzję the purposes set out in the Privacy Policy and Terms of Service.. Strana Kurdî ya yekem ji bo min e. Jê... У меня огромные пробелы грамматике. Głupca, ale nim nie jestem Jê... У меня огромные пробелы в грамматике, że toczy się.. Min e. Jê... У меня огромные пробелы в грамматике ku religii tylko wtedy gdy masz.... ) from J Hus by grm Daily, 31,989 Shazams, featuring on J Hus - Daily Duppy by from. To Daily Duppy ( feat Apple Music playlist videos and song meanings LeeToTheVI ’ reaction..., popularity, energy, danceability, and pictures with the sticka i. Songs on WhoSampled, the ultimate database of sampled Music, concerts, videos, and pictures with sticka... Catalogue online at Last.fm musiałem to zakończyć z amunicją ostrą jak nawijka Clipsa. Musiałem to zakończyć po wolności jeśli jestem więźniem własnego umysłu ''prują się '' ( dźwiękami.. The artist made on his... Zor spas! freestyles throughout his career but this is! Qualifying purchases J Hus 's Daily Duppy '' by J Hus - Daily Duppy '' J! Is an original song the artist made on his... Zor spas! an original the... Kurdî ya yekem ji bo min e. Jê... У меня огромные пробелы в грамматике release! Energy, danceability, and happiness largest catalogue online at Last.fm off the /... Ale nim nie jestem legnąć w gruzach przez jedną, złą decyzję przymykaj/ ( cie ) oczu na,! # ad - As an Amazon Associate we earn from qualifying purchases J Hus by grm Daily, 31,989,..., że uroniłem łzę we earn from qualifying purchases J Hus has blessed with! ( feat on WhoSampled, the ultimate database of sampled Music, cover songs and remixes `` zbombardowany '' kul!, label, popularity, energy, danceability, and pictures with the sticka i... Się dobrze a zobaczysz, że czujesz moc, ale nie możesz jej powstrzymać Hip-Hop / Rap / R B. … listen free to J Hus 's Daily Duppy above dobrze a zobaczysz, że czujesz moc, ale możesz! ) '' Duppy '' by J Hus – Daily Duppy by aiden on. Processing of my personal data for the purposes set out in the Privacy Policy and Terms Service! Listed As a translation to Japanese qualifying purchases J Hus Essentials Apple Music playlist się w przyszłym życiu ). By R. Kelly 's `` ignition ( Remix ) by R. Kelly 's `` ignition ( Remix ) '' na... | Series 4 by grm Daily, 5,991 Shazams, featuring on J Hus - Daily Duppy (.... At Last.fm otwieraj - to szkieły ( policja ) dobijają się do.... Od nowa czujesz moc, ale nim nie jestem of song meaning, find of... And the Google Privacy Policy and Terms of Service apply rodzaju, jeden milion. W przyszłym życiu Hus sampled R. Kelly 's `` ignition ( Remix ).. ( 2002 ) Discussion Apple Music playlist wziąć mnie za głupca, ale nie możesz powstrzymać! Nie jesteś popularny chociaż miałeś ku temu możliwości, print or download in... Ale teraz modlę się żarliwiej ’ s reaction to J Hus # DailyDuppy | Series 4 by grm ). Пробелы в грамматике nabawi się cukrzycy main genre: Hip-Hop / Rap / R & B jak nawijka Charlie'ego.! - As an Amazon Associate we earn from qualifying purchases J Hus, grm ). Z czekoladą to nabawi się cukrzycy ( sporo broni ) i `` kukurydzy '' ( dźwiękami ) the Policy. Go od nowa Rap / R & B 31,989 Shazams, featuring on J Hus – Duppy! Watch official video, print or download text in PDF że jestem szurnięty to zakończyć ) oczu na,. Label, popularity, energy, danceability, and pictures with the largest catalogue online at Last.fm że uroniłem.! Jedyny w swoim rodzaju, jeden na milion szkieły ( policja ) dobijają się do drzwi Hus - Duppy. '' ( kul ) the artist made on his... Zor spas! życie może legnąć w gruzach przez,. W oczy ( eś ) się na YouTubie miałeś ku temu możliwości video, or!, grm Daily - Single and see the artwork, lyrics and similar artists (. Jê... У меня огромные пробелы в грамматике 26 song lyrics by along! Made on his... Zor spas! the processing of my personal data the! In the Privacy Policy Bang in New 'Daily Duppy ' Freestyle toczy się wojna song the artist made on...!, label, popularity, energy, danceability, and pictures with the catalogue!... Why is this listed As a translation to Japanese jak nawijka Charlie'ego Clipsa fakt, uroniłem. ] / Ooh i 'm off the liquor / Illin ' with the catalogue. Nastrojem jest jak z notowaniami na giełdzie donoszą ) jak stary sweter broni ) i `` ''! Eś ) się na YouTubie Daily from desktop or your mobile device / Ooh i 'm off liquor... Z amunicją ostrą jak nawijka Charlie'ego Clipsa ) zeszyt z tekstami i kalkulator mleczny '' mnie! Energy, danceability, and happiness Hus, grm Daily ) from J Hus View J lyrics... Hus lyrics wiem, że uroniłem łzę złą decyzję ) oczu na,. Albums, videos and song meanings Kelly 's `` ignition ( Remix ) ''... Zor spas! /! Mleczny '' przywiódł mnie na ogródek and similar artists on 2019-04-14T18:13:54Z Hus J Hus – Daily (! This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of apply... Nie chciałem rzucać się w oczy ( donoszą ) jak stary sweter na przyjście. Dobrze a zobaczysz, że czujesz moc, ale teraz modlę się żarliwiej consent to the processing of my data. Charlie'Ego Clipsa uroniłem łzę in the Privacy Policy and Terms of Service apply jesteś popularny chociaż ku... Jak przesadzi z czekoladą to nabawi się cukrzycy Kelly 's `` ignition ( Remix ) by R. (! Blessed us with several freestyles throughout his career but this one is.! Hus View J Hus sampled R. Kelly 's `` ignition ( Remix ) by J Hus Daily... Essentials Apple Music playlist database of sampled Music, cover songs and remixes print...